Mobil Web Tasarım
Mobil web tasarım
Profesyonel Mobil Web Tasarım Hizmeti

Profesyonel Mobil Web Tasarım Hizmeti


Mobil cihazların kullanımı yayınlaştıkça internet sitelerinin bu alana karşı kendilerini hazırlama eylemleri de artmıştır. İnternet sitelerinin tasarımları bilgisayarlar için tasarlanmaktadır. Ancak günümüzde yaygınlaşan mobil cihaz kullanımı sebebiyle site sahiplerinin mobil web tasarım uygulamalarına geçmeleri de gerekmektedir. Artık birçok kişi internete erişmek için bilgisayar kullanmaktan vazgeçmiş durumdadır. Çoğunlukla cep telefonları ve tabletler tercih edilmektedir. Durum böyle olunca sitenizin bu cihazlarla uyumlu çalışması gerekmektedir. Normalde bilgisayarda düzgün bir görünüme sahip olan web tasarım mobil cihazlar gibi küçük ekranlı cihazlarda her şey karışık bir hal almaktadır.

Web tasarım hazırlarken mobil uyumlu hale getirilmesi gerekmektedir. Ziyaretçiler bir yana arama motorları da mobil sitelere önem vermektedir. Mobil web tasarım yapısını içeren web siteleri, mobil cihazlarda arama yapıldığı zaman üst sıralarda çıkmaktadır. Bazı firmalar mobil uyumlu web tasarım yerine uygulama geliştirmektedirler. Ancak uygulamanın kötü yanı sadece belirli cihazlarda çalışmasıdır. Yani siz uygulamanızı Android için geliştirirseniz, ios işletim sistemine sahip bir telefonda kullanılamayacaktır. Bu durumun tam tersi de olabilir. Bir de ios için aynı uygulamayı geliştirmek zorunda kalacaksınız. Ancak web tasarımınızı mobil cihazlara duyarlı olarak tasarladığınız zaman tüm mobil cihazlarda ve tabletlerde sorunsuz olarak çalışacaktır. Mobil cihazlarda genişlik dışında dikkat çeken bir diğer nokta ise navigasyonlardır. Navigasyonlar bilgisayarda geniş bir yapıda görünmektedir.

Ancak mobil cihazlarda düzgün bir görünüm elde etmek için menü elemanlarını alt alta sıralamanız gerekmektedir. Mobil cihazlarda önceliğiniz navigasyonun oldukça sade bir yapıda olmasıdır. Navigasonun dışında logonuz kesinlikle mobil tasarımınızda da yer almalıdır. İçerik ise sade bir şekilde belirtilmelidir. Mobil tasarımı hazırlarken yazı fontuna da dikkat etmek gereklidir. Mobil cihazlarda ekran boyutu küçük olduğu için seçeceğiniz yazı fontaları okunabilir olmalıdır. Tavsiye edilen yazı fontları Arial ve Tahoma’dır. Tasarımınızı bilgisayar başında değil mobil bir cihaz üzerinden kontrol ederek tasarlamanız; saydığımız tüm özellikleri rahatlıkla kullanabilmenizi sağlayacaktır. Mobil tasarım hazırlanırken yapılan en büyük hatalardan biri de bir sayfaya birden çok işlevin yerleştirilmek istenmesidir. Durum böyle olunca kullanım zorluğu ortaya çıkmaktadır. Mobil tasarımı hazırlarken şunu düşünmelisiniz; siteye giren ziyaretçi o sayfada neyi görmek ister? Bu soruyu düşünerek hazırlayacağınız mobil tasarımlar çok daha kaliteli bir yapıya sahip olacaktır. Çok fazla seçenek kullanmak ziyaretçinin aklını karıştıracaktır. Ziyaretçiler kendilerine karışık gelen sayfalardan kaçınacaklardır. Bu durum da size ziyaretçi kaybettirecektir.

Durumu özetleyecek olursak; mobil web tasarım sade, kullanımı kolay, tüm ekran çözünürlüklerine uyumlu ve cihazlara karşı duyarlı bir yapıda olmalıdır. Günümüzün gençleri bilgisayardan çok cep telefonlarını tercih ettikleri için bir internet açarken mobil tasarımı da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Mobil tasarımınızda önceliğiniz gereksiz dosya ve araçları tasarımdan arındırmak olsun.

E-Posta
Xing
LinkedIn
VK
Share
Twitter
Facebook
WhatsApp

Neler Yapıyoruz ?


içerik hazırlanıyor...

içerik hazırlanıyor...


Anahtar Kelimeler

Güncel Yazılım Teknolojimiz

  • php web tasarım
  • jquery web tasarım
  • html5 web tasarım
  • javascript web tasarım
  • mysql web tasarım
  • php site yaptırmak
  • jquery site yaptırmak
  • html5 site yaptırmak
  • javascript site yaptırmak
  • mysql ile site yaptırmak